Figurki ogrodowe

Właściciele ogrodów i ogródków pragną, aby ta przestrzeń była piękna i zadbana. Chcąc dodać trochę oryginalności, można wprowadzić do nich różne dekoracyjne figurki ogrodowe. Będą one wspaniałą ozdobą domu całorocznego lub domku na działce rekreacyjnej. Wszystkie tego typu elementy wystroju działki wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Są całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Figurki ogrodowe znoszą zmienne warunki atmosferyczne (na przykład deszcz lub śnieg), naniesione na ich powierzchnię kolory długo nie tracą nasycenia.

Figurki ogrodowe – mała architektura krajobrazu

Ozdabiają one ogród, sprawiają, że jest ona schludny i przyjemny do odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Dzięki szerokiej gamie dostępnego na rynku asortymentu można wybrać niezbędne elementy aranżacyjne zarówno do stworzenia dużego projektu tematycznego, jak i do dekoracji małej powierzchni. Wszystko zależy od gustu i kreatywnego pomysłu. Ponadto figurki ogrodowe będą organicznie pasować do każdej powierzchni. Staną się niezwykłym prezentem dla osób kochających przyrodę. Dla zwolenników dużo solidniejszych okazów kategoria figury ogrodowe w naszym sklepie będzie idealna.

Takie elementy dekoracyjne to zazwyczaj produkty gipsowe lub ceramiczne, które mogą ozdobić ogród urządzony w dowolnym stylu. To także najstarszy sposób na udekorowanie posiadłości. Nawet starożytni Grecy używali rzeźby, aby zamieniać swoje ogrody w dzieła sztuki. Nowoczesne estetyczne figurki ogrodowe mogą również stworzyć atmosferę magii i bajki dla dzieci. Obecnie producenci oferują duży wybór figurek o różnych kształtach i kolorach. Są to z reguły zwierzęta: ropuchy, zające, żółwie i ptaki lub klasyczne krasnale ogrodowe. Figurki ogrodowe potrafią rozweseląć gości i właścicieli domu. Staną się atrakcją ogrodu lub pomogą ukryć problemy z krajobrazem np. puste obszary, gdzie nic nie rośnie.

Gdzie można umieścić figurki ogrodowe?

Aby obszar podmiejski wyglądał pięknie i oryginalnie, nie wystarczy stworzyć piękny projekt krajobrazu. Rzemiosło ogrodowe w postaci różnych stworzeń pomaga nadać oryginalne akcenty w kompozycjach ogrodowych. Miejsce figurek ogrodowych można ustalić według Feng Shui. Uważa się, że lokalizacja figurki zwierzęcej, która jest związana z niektórymi dziedzinami życia w odpowiednim sektorze Feng Shui. Pomoże wzmocnić potencjał energetyczny kariery, zdrowia, kreatywności, statusu społecznego, sukcesu finansowego, edukacji i życia osobistego. Aby to zrobić, trzeba sprawdź zasady Feng Shui i umieść figurkę, stosując odpowiednie zalecenia.

Można spełnić wymagania projektanta krajobrazu i umieścić figurkę obok oświetlenia gruntu. Jako część kompozycji małego alpejskiego wzgórza lub w innym miejscu, będącym podkreśleniem estetyki. Krasnal ogrodowy lub wesoły zwierzak mogą zatuszować wszelkie problemy estetyczne w ogrodzie. Stary pień, rury, skalisty lub zaciemniony obszar, wzbogacone o takie składniki dekoracyjne nabiorą uroku i staną się ciekawym miejscem. Na przykład można pozwolić żółwiowi wyjrzeć spod grubych krzaków pod oknem. A krasnal pięknie powita gości przy wejściu do ogrodu. Dyskretne postacie ptaków i zwierząt warto wprowadzić do koncepcji klombów. Figurki ogrodowe połączone z roślinami mogą ozdobić miejsce odpoczynku nad stawem.

Kształty figurek ogrodowych

W ogrodach przydomowych można najczęściej spotkać figurki zwierząt takich jak: zające, jeże, sarny, bociany, wiewiórki, żaby, ślimaki, sowy, kury, gęsi, psy, koty, dziki itd. Takie ciekawe elementy dekoracyjne pięknie wyglądają na tle przyrody. Wśród kwiatów, pod drzewkami owocowymi, a także pod oknami domów. Figurki ogrodowe odwzorowujące zwierzęta, które występują w kraju, są postrzegane, jako najodpowiedniejsze. Wszystko to dlatego, że doskonale harmonizują z polskim krajobrazem.

Niektórzy preferują figurki dużych zwierząt takich jak żubr czy niedźwiedź. Jednak takich przedstawicieli fauny nie można spotkać w ogrodach. Podobnie jest w przypadku nowego trendu w modzie aranżacji krajobrazu. Oferuje ona figurki ogrodowe w postaci zwierząt egzotycznych takich jak: słoń, lew czy flaming. Są piękne, ale nie najlepiej komponują się na tle zwykłego ogródka. Poza zwierzętami można spotkać w ogrodach krasnale malowane na różnorodne kolory, elfy, skrzaty, gnomy, babcie, dziadków itd.

Ważne jest też wyczucie estetyczne w ilości umieszczanych na działce figurek, których zadaniem nie jest zapełnianie przestrzeni, ale jej efektowne uzupełnianie. Jeśli w domu są małe dzieci, można stworzyć dla nich prawdziwą bajkową krainę. Figurki ogrodowe staną się bohaterami wielu zabaw, a także inspiracją do wymyślania przez dzieci różnych przygód. Maluchy potrafią być bardzo kreatywne i za pomocą figurek przypominających bohaterów ich ulubionych bajek, same będą komponować ciekawe scenariusze i odtwarzać role.