Skip to content

Fontanny ogrodowe

Fontanny ogrodowe to z pewnością niesamowita atrakcja dla wszystkich gości naszego ogrodu. Niezwykle atrakcyjna i przyciągająca wzrok ozdoba ogrodowa, która tak naprawdę nie jest tylko ozdobą. Każdy z nas lubi uspokajający szum strumyka, a taki właśnie efekt daje nam fontanna. Uspokajająco wpływa na nasze samopoczucie i niesamowicie nas relaksuje. Ten typ małej architektury znany jest nam od tysiącleci i dalej gości w naszych ogrodach.

Fontanny ogrodowe i ich rodzaje

Często bogato oprawione rzeźbiarsko i architektonicznie przyozdabiały dwory, zamki i ogrody najznamienitszych osobistości. Dziś pozwolić na nie może sobie prawie każdy. Wyróżniamy dwa zasadnicze rodzaje fontann:

Fontanny Europejskie do ogrodu

W tego typu fontannach woda tryska ponad całą konstrukcję, następnie wpadając do niego z powrotem nadając efekt burzliwego lustra wody. Profesjonalne określenie ich to fontanny z obiegiem zamkniętym, obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów fontann. w Europie, który zapoczątkowany był już w erze nowożytnej.

Fontanny Arabskie

Tego rodzaju fontannach woda nie szybuje w powietrzu, a wydobywając się z otworów fontanny ścieka po jej elementach, niegdyś budowali się muzułmanie z półwyspu Iberyjskiego i Turcji. Aktualnie mało popularne aczkolwiek potrafią być równie efektowne.

Producent fontann betonowych – Hortus

Jak już wcześniej wspominaliśmy nasze fontanny ogrodowe wykonane są z naprawdę solidnego i sprawdzonego tworzywa jakim jest beton. Nie zwykły beton, ponieważ tworzony z niebywale trwałego i odpornego na warunki atmosferyczne takie jak mróz, deszcz czy słońce, białego cementu duńskiego. Co pozwala na zachowanie pięknego wyglądu naszej małej architektury na długie lata. Nie zależnie od miejsca przebywania. Warto wspomnieć, że barwa cementu nie decyduje o kolorze jaki będzie miała fontanna. Jesteśmy w stanie zapewnić klientom dość szeroką gammę barw jak na figury betonowe. Mowa tutaj o kolorze antycznym kawowym, białym oraz piaskowym. Warto wspomnieć, że pagoda idealnie wpasuje się w kompozycję z fontanną. Produkt ten również znajdziecie ją w naszym asortymencie.

> Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem: katalog-Hortus-2020.pdf