Pon – Pt: 8:00 – 16:00

  • Polski
  • English
  • Deutsch

Pagody ogrodowe

Ogród można urządzić w dowolnym stylu. Jednym z najbardziej tajemniczych, a zarazem fascynujących projektów są bez wątpienia ogrody inspirowane filozofią Dalekiego Wschodu.

Pagody ogrodowe

Ogród można urządzić w dowolnym stylu. Jednym z najbardziej tajemniczych, a zarazem fascynujących projektów są bez wątpienia ogrody inspirowane filozofią Dalekiego Wschodu. Aranżacje tego typu wyróżniają się charakterystycznymi dekoracjami, wśród których najważniejsze okazują się pagody.

Pagoda to jeden z nieodłącznych elementów wystroju w stylu orientalnym, a wykonana z najwyższej klasy betonu na bazie białego cementu nie tylko jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, ale przede wszystkim sprawia, że ogród prezentuje się zjawiskowo i pozwala uzyskać stan wewnętrznej harmonii.

Pagoda ogrodowa w japońskim stylu

Co ciekawe, mimo że pagoda współcześnie kojarzy się głównie z japońskimi klimatami, to jednak ich kształt wywodzi się prawdopodobnie ze starożytnych Indii, a konkretnie z indyjskiej stupy. Ten ziemny kurhan grobowy, zwieńczony czworobocznym gankiem, masztem i parasolami przekształconymi czasami w iglicę przechodził na przestrzeni wieków metamorfozę wraz z rozprzestrzenianiem się buddyzmu. Pagoda przede wszystkim wydłużała się, a w końcu uzyskała charakterystyczny kształt wieży na planie koła, kwadratu lub ośmioboku. Kolejne kondygnacje wieńczyły dachy o specyficznym wyglądzie.

W krajach, w których dominuje buddyzm pagoda jest często spotykaną budowlą sakralną. Natomiast ogrodowa pagoda pełni funkcje estetyczne oraz lampy ogrodowej.

Dekoracyjne i funkcjonalne pagody ogrodowe

W ogrodach orientalnych w chińskim lub japońskim stylu pagody są najbardziej charakterystycznymi dekoracjami. Wzorowane na klasycznych pagodach z Dalekiego Wschodu stają się podstawą aranżacji zgodnie z zasadami feng shui.

Z jednej strony prezentują się jak miniaturowe świątynie buddyjskie, ale zarazem to często estetyczne i niebanalne oświetlenie ogrodu. Lampa pagoda z betonu pozwala uzyskać magiczny klimat Orientu. Wystarczy w specjalnie wydrążone miejsce wsadzić świeczkę, aby w godzinach wieczornych cieszyć się widokiem dekoracyjnego źródła światła.

 

Pagoda do ogrodu wykonana z białego betonu

W przypadku produktów do ogrodu szczególnie istotny jest materiał, z jakiego powstają elementy dekoracyjne. Ogrodowa pagoda z białego duńskiego betonu na bazie cementu twardości 52,5 wykazuje naprawdę dobrą odporność na warunki atmosferyczne i wieloletnią trwałość w nienagannym stanie.

Dzięki temu, że beton nie ma podatności na niekorzystne działanie wilgoci czy promieniowania ultrafioletowego, a przy tym nie brudzi się szybko, to z pewnością nawet po kilku sezonach produkt jakim jest pagoda betonowa z naszej oferty nadal będzie doskonale wyglądać w ogrodzie. Możesz też zastosować nasze pagody – ogrodowe lampy do udekorowania tarasu lub altany.

W ogrodzie ogrodowym stoi biała latarnia.

Dlaczego pagody cieszą się takim zainteresowaniem?

W Polsce zainteresowanie kulturą Dalekiego Wschodu nie słabnie od wielu lat. Miniaturowe świątynie stale wykorzystuje się zatem w ogrodach i domach dla wzbogacenia przestrzeni. W szczególności cieszą się powodzeniem wśród przedsiębiorców jako symbol staranności i równowagi oraz wśród osób chorych, ponieważ absorbują negatywną energię.

Pagoda ogrodowa bezpośrednio od producenta

Nasza oferta pagód z pewnością zadowoli miłośników orientalnych klimatów, którzy marzą o stworzeniu niepowtarzalnej przestrzeni ogrodowej – przyciągającej wzrok i budzącej zachwyt. Pagoda wykonana z betonu jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne. Wykorzystana jako lampa ładnie oświetli otoczenie.

Nasz sklep proponuje produkty wyjątkowe, które sprawią, że poczujesz się jak w samym sercu Japonii. Nie musisz też przejmować się dostawą, ponieważ oferta jest kompleksowa, a więc z dowozem na wskazany adres. Pagody ogrodowe są przez nas starannie przygotowywane. Mają przeróżne wielkości i kształty. Istnieje oczywiście możliwość indywidualnego projektu, a w tym celu prosimy skontaktować się z nami.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym katalogiem: